O hodowli

  Nasza hodowla znajduje się na przedmieściach Nowego Sącza na ulicy Gajowej. Mieszkamy dużym wolnostojącym domu jednorodzinnym z dużym ogrodem. Dorosłe psy mieszkają w nowoczesnych i obszernych kojcach. W każdym kojcu znajduje się specjalnie zaprojektowana i zrobiona przez nas buda z podwójnym przedsionkiem, podwójna podłogą i ociepleniem. Młodzież i/lub szczenięta mieszkają w budynku murowanym z własnym wybiegiem. Hodowla Twierdza Samuraja powstała w 1999r. a jej początek dały dwa nasze pierwsze psy rasy tosa: SARA i SZOGUN Przystań Abelarda.
Od tamtego momentu nasza pasja nie ustała a psy tosa do dziś wypełniają każdą naszą wolną chwilę. W hodowli kładziemy nacisk na odpowiedni dobór par hodowlanych kierując się przy tym nie tylko eksterierem ale i odpowiednimi cechami psychofizycznymi, co przedkłada się na odpowiednie predyspozycje urodzonych u nas szczeniąt do wielokierunkowych szkoleń np. PT, IPO czy małego sportu wyczynowego jak np. dog trekking, weight pulling czy długodystansowe testy wytrzymałościowe.
  Psy z naszym przydomkiem nie tylko więc goszczą na ringach wystawowych. Wiele z nich stało się współtwórcami innych hodowli.
Nasze tosy można zatem spotkać nie tylko w kraju ale i poza nim: w Czechach, na Słowacji, w Chorwacji, Grecji, we Włoszech, Holandii,Niemczech ,Belgi , Francji, Portugali, na Litwie, w Rumunii, Szwecji, USA i w Kanadzie. W Twierdzy Samuraja urodziły się zarówno interchampiony, championy jak również min dwukrotny Zwycięzca Świata - NINJA Twierdza Samuraja. Natomiast reproduktory z naszym przydomkiem z powodzeniem kryją zarówno w Polsce jak i za granicą, co daje nam mnóstwo satysfakcji oraz motywacji do dalszej pracy nad rozwojem tosa inu poza swoim ojczystym krajem - Japonią.

alternative explanation alternative explanation alternative explanation

Jak działa hodowla

  Do dyspozycji mamy dwie porodówki z pełnym wyposażeniem. W obu porodówkach znajduje się monitoring zatem znajdująca się wewnątrz matka wraz ze szczeniętami są cały czas pod naszym nadzorem. Ponadto wszystkie nasze psy znajdują się pod stałą kontrolą weterynaryjną. Współpracuje z nami dobrze wyposażona lecznica mająca min. przenośne. Nasze szczenięta nie rzadko odbywają podróż za ocean do swoich nowych właścicieli, wobec czego od początku swojego życia oswajamy je i przyzwyczajamy do transporterów oraz kennel klatek. Dzięki temu maluchy nie stresują się tak bardzo wielogodzinnym transportem. usg dzięki czemu nasze psy nie stresują się wizytami w samej lecznicy. Nasze psy wyprowadzane są dwa razy dziennie na spacer oraz dodatkowo raz na trening przy rowerze. W planach mamy również zakup bieżni treningowej dla psów. Nasze psy karmimy karmą Husse. Każdy nabywca szczeniaczka wraz z nim otrzymuje metrykę upoważniającą do wyrobienia rodowodu, książeczkę zdrowia wraz z wpisem o odrobaczeniu i obowiązkowych szczepieniach oraz wyprawkę. Wszystkie osoby zainteresowane naszymi psami są zawsze u nas mile widziane zatem serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej hodowli. W ciągu kilku lat od powstania hodowli uzbierała się nam już spora kolekcja wystawowych trofeów. Liczymy iż będzie się ona cały czas powiększać bo miło czasem popatrzeć i powspominać nasze wspólne psio-ludzkie osiągnięcia.

alternative explanation alternative explanation alternative explanation alternative explanation alternative explanation alternative explanation


Nasze Psy

Kliknij na imię pieska aby przejść do jego galerii.
Chcesz być na bierząco ze wszytkimi aktualnościami?
Koniecznie polub Nasz Oficjialny Fan page na Facebook
Znajdziesz tam wiele zdjęć Naszych Tosiaków. Zapowiedzi kolejnych miotów i wiele innych.